Úvod Diskuze - poradna

Diskuze - poradna

Poradna - diskuze. Pište prosím pouze slušné příspěvky k tématu. Přidat příspěvek >>

Diskuse (259 komentářů)

Iveta Chmelová, (20. 04. 2011 08:21) Reagovat
Zdravíčko všichni unavení! (Když píšu zdravíčko, vím, o čem mluvím). Zrovna v těchto chvílích trpím dlouhodobou únavou, vypadá to, že následkem vyššího stadia boreliózy, možná je v tom ještě něco jiného, ale kvůli tomu teď ležím v nemocnici a čekám, co najdou. Zběžně jsem četla vaše příspěvky a vidím, že jste měli podobné potíže jako já. Neschopná normálního života jsem už 5 měsíců a stejně jako vy jsem se často potýkala s hloupými a neuváženými posudky druhých lidí, kteří o tomto problému neví lautr nic. Jistě mi rozumíte v tom, že jsem pokaždé neměla sílu všem vysvětlovat, že opravdu nejsem simulant, ale že potíže opravdu mám, i když nejsou vidět. Je jistě sousta lidí, kterým vlezlá únava ztrpčuje život, a když se ještě k tomu musí potýkat s nepříjemným postojem lidí, tak to na zdravotním stavu moc nepřidá. Došlo mi, že lidé to nejspíš nemohou pochopit, když to sami nezažili, ale přesto jsem se rozhodla s tím něco udělat. Dlouhodobá únava či únavový syndrom jsou známé teprve krátce a lidé o tom ví často velice málo, a proto, i když to říkám nerada, bychom jim to neměli mít zas tolik za zlé. Vím, jak těžké je jednat s někým (např.s nadřízeným,učitelem, či člověkem, se kterým prostě musíte jednat), který vám nevěří a absolutně nebere ohled na to, že jste pomalí, špatně se vám přemýšlí a nemáte sílu mu svůj stav popisovat. Přemýšlela jsem proto nad něčím, co by těmto zdravým chytrákům stručně a jednoduše vysvětlilo, jak se věci mají. Napadlo mě vytvoření letáčku, který by tato vysvětlení obsahoval (jak z hlediska tělesného,tak psychického, ale jen laicky a jasně,aby se u toho člověk nezačal nudit) a který by byl k dispozici třeba v čekárnách u lékařů nebo ke stažení na internetu. Nemocný by si pak těchto letáčků několik nabral, nosil je u sebe a při střetu s nechápavou osobou by jí jednoduše jeden předal. Chtěla jsem se vás zeptat, co si o tomto nápadu myslíte a taky by mě zajímal průběh vašich únav a pocity, které jste prožívali, protože text na takovém letáčku nemůže obsahovat informace pouze od jednoho člověka, ale od více lidí, co se na něčem shodnou. Vaše nápady a názory prosím pište na velka.unava@seznam.cz Budu moc ráda, když se aktivně zapojíte a přeju vám všem co nejvíc energie!!! :)
DANA, (10. 05. 2011 06:45) Reagovat
Iveto, tak jistě je to zajímavý nápad, protože jde o zvláštní nemoc a je fakt, že předsudky lidí nemocnému ještě víc ubližují. Nemyslím si, že je však třeba čerpat jen ze zkušenosti nemocných. Myslím, že mnohem větší dojem by udělaly lékařská fakta a diagnóza nemoci. Tato nemoc sice není mezi laiky příliš známá, ale v odborné publikaci ji najdeme. Odtud bycha asi čerpala informace.
Lenka, (25. 05. 2011 07:59) Reagovat
Dobrý den, Sašo, zajímá mě, jak jste se z toho dostala? Co Vám pomohlo? Děkuji za odpověď. Lenka
Tereza, (25. 06. 2011 18:30) Reagovat
Dobrý den, je mi 17 let a s největší pravděpodobností mi byl diagnostikován únavový syndrom (v nemocnici mi naměřili vyšší přítomnost viru Herpes simplex). Projevu je se u mě silnou bolestí nohou po větší zátěži. Lékaři mi nebyli schopni pomoci, proto jsem šla k léčitelce, která mi doporučila pít kopřivový čaj. Zhruba na půl roku se to zlepšilo, ale v poslední době je to horší a horší, před pár dny jsem měla velmi bolestivý záchvat a celkem mě to vyděsilo, nic takového se mi dřív nestalo. Chtěla bych se proto zeptat, jestli je to u únavového syndromu normální nebo jestli to nemůže být něco jiného (pokud vím, neprobíhal u mě žádný zánět v krku nebo zvýšená teplota, po kterém by se můj stav zhoršil)? Byla bych Vám velice vděčná za jakoukoliv pomoc...
IVAN, (11. 07. 2011 14:27) Reagovat
Tak jsem si tady četl o únavovým syndromu a přijde mi to divný. Nebo resp. si myslím, že si to člověk způsobí sám, že jde spíš o takovou apatii organismu (něco jako deprese) a kdyby se člověk snažil schopit, tak se mu to podaří. Spíš vidím problém v psychice a nechuti, která ho pohlcuje. To je můj názor.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Únavový syndrom.cz
Kontakty