Úvod Diskuze - poradna

Diskuze - poradna

Poradna - diskuze. Pište prosím pouze slušné příspěvky k tématu. Přidat příspěvek >>

Diskuse (259 komentářů)

Blanka, (22. 02. 2010 13:12) Reagovat
Mně ho zjistili z krve, potřebovala jsem vyloučit některé jiné viry a našel se tenhle. Příznaky mám téměř všechny, až dodnes jsem si myslela, že jsem srab a nic nevydržím, protože jsem pořád unavená, často nastydlá a bolí mě hrozně často hlava.
BLANKA, (28. 05. 2010 10:35) Reagovat
Opravdu z krve? To se mi nezdá? Já jsem byla na tom, že právě proto je tak těžká diagnóza únavového syndromu, protože se nedá zjistit z krve. Tak tedy nevím. O tuto problematiku se zajímám, protože mám podezření, že tímto syndromem trpí má dcera. Máte ještě někdo nějaké zkušeností s diagnostikou této choroby? Děkuji. Blanka
Lena, (02. 03. 2017 22:18) Reagovat
z krve se dá zjistit lecos, ale né tento syndrom. Toto je soubor klinických příznaků, nikoli laboratorních. Pokud biochemie něco potvrdí, př. málo železa, málo fT4, hemoglobínu atd, máme příčinu únavy a můžeme ji léčit. Pokud ne, je třeba zaměřit se na celkovou bio-psycho-sociální pohodu. V první řadě myslete na odpočinek a eliminaci stresu, změnu prostředí atd. Může to být pouze vyčerpání, které si nepřipouštíme. Pokud to nepomůže, doporučuji psychiatrickou konzultaci, může se jednat o LARVOVANOU DEPRESI, tj. skrytou, projevující se únavou, boĺestí hlavy, svalů, můžou být i zažívací a další obtíže. Pokud se neprokáže nic, říkejme tomuto stavu třeba chronický únavový syndrom. Často bývá příčinou profesní vyhoření.
Luboš, (05. 06. 2010 10:14) Reagovat
Na tuto stránku sem se dostal protože se pořád cítím unavený.přijdu do práce a nejradši bych si sedl a nic nedělal nebo spal.práce mně před nějakou dobou bavila teď do ní nemám vůbec chuť.to samé fotbal,před časem sem mu podřizoval úplně všechno teď MNĚ ALE POŘÁD BOLÍ NOHY A VŮBEC CELÉ TĚLO TAK ANI NA NĚJ NEMÁM POŘÁDNOU CHUŤ.pořád si připadám nevyspalej a to i když o víkendu spím třeba 10 hodin.bolesti hlavy nemívám ani krku, jen při nachlazení.přesto, nemohl bych mít únavový syndrom?
Kája, (14. 06. 2010 16:03) Reagovat
Už taky začínám pomalu uvažovat, jestli netrpím únavovým syndromem. Začalo to už před více než půl rokem, strašná únava, bolesti hlavy, kašel, bolesti na hrudi atd. Dostala jsem antibiotika, ale nic moc. Za chvíli se to zhoršovalo, dostala jsem druhá antibiotika a taky žádné zlepšení. Nakonec lékař usoudil, že to nebude nějaká jen viroza, takže jsem byla na plícním, kde zjistili, že mám i problémy s dýcháním, nakonec mi brali krev na borelii a chlamidie,tak uvidíme so se zjistí. Jelikož jsem už jednou prodělala borelii, mohla by se vrátit. Únava je strašná, pořád bych spala, bolí mě klouby a nohy, hlavně hlava.Vůbec chod domácnosti a starat se o děti je vyčerpávající.
fibromyalgik@gmail.com, (28. 06. 2010 19:35) Reagovat
Ahoj, prosím poraďte všem fibromyalgikům jak dodat energii při únavovém syndromu jež je součástí tohoto onemocnění a často vede k neschopnosti zvládat běžný život. Předem děkuji Petra
Lena, (02. 03. 2017 22:20) Reagovat
konzumace vysokých dávek vitaminu C a podpůrná psychoterapie
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Únavový syndrom.cz
Kontakty